Багато туристичних буклетів стверджують, що поїздка на Шрі-Ланку буде вважатися неповною, якщо не побувати в національному парку Яла — найзнаменитішому осередку місцевої природи. Парк знаходиться на південно-східному узбережжі острову, приблизно в 300-х км від Коломбо. Яла — найбільший (площа майже 1000 кв.км.) парк Шрі-Ланки, а їх на острові більше 20 штук. На такій території уживається величезна кількість тварин і навіть спостерігається найвища у світі концентрація леопардів. Але морально готуйте себе до того, що всього цього ви можете й не відчути або, якщо дуже пощастить — хіба що побачити філейні частини тіл братів наших менших, які стрімко віддаляються від вашого джипу. Річ у тім, що для туристів відкрита лише 7-а частина парку. До всього, тварини тут працюють не за зарплату, а отже, у них немає якогось особливого бажання весь день дефілювати перед колонами техніки. Послухавши розповідь наших знайомих про хвіст слона, ми вирішили підійти до питання нестандартно — зайти в парк з «нетуристичного» боку, де, до речі, ніхто плату за вхід не вимагає. Для входу з «правильного» боку вам доведеться викласти близько 30$ з людини, плюс заплатити 40$ за оренду джипа, тому що пішки парком гуляти заборонено. Але це для туристів, а ми ж ведемо інший спосіб життя.
У самому парку багато готелів, нам сподобалися халабуди на деревах.
Туристів, охочих тут зупинитися, не виявилося, тому ми спокійно змогли подивитися всі пропоновані варіанти.
Із будівельних матеріалів використовується тільки дерево. Вхід зазвичай має такий вигляд:
Всі зручності на поверсі. Взагалі це більше схоже не на готель, а на врем’янку де можна подрімати в очікуванні, поки якийсь звір не підійде на зручну для фотографування відстань — щось на подобу фотополювання:
Хоч і другий поверх, але заходи безпеки, а саме грати, не завадять — бандити не заберуться, але стрункі москіти пролізуть:
Будинки розташовані на пристойній відстані один від одного, тому надто буйні сусіди не будуть заважати насолоджуватися природою:
Пейзаж не відрізняється особливою різноманітністю, але це не стосується всього парку загалом. Ландшафт дуже різноманітний — рівнини, пагорби й скелі не дадуть занудьгувати під час сафарі, а ближче до океану можна навіть побачити піскові дюни. Великий вплив на ландшафт парку зробило цунамі 2004 року, яке змінило приблизно 60% прибережної лінії:
Якщо ви зупинитеся в цьому еко-готелі, то не забувайте, що ґрати на вікнах не стримують не лише москітів, але й мавп, тому цінні речі краще тримати при собі, або здати під охорону «адміністрації».
Абсолютно безкоштовно можна подивитися крокодилів, але з нашим везінням ми так нікого й не дочекалися.
Для любителів наметового відпочинку на території парку організовані шість туристичних таборів. Якщо ви вирішите серйозно помилуватися природою, там можна пожити кілька днів.
Якщо ви плануєте відвідування парку заздалегідь, то слід врахувати, що з 1 серпня по 18 жовтня він зазвичай закритий для відвідувачів.