Тайці — дуже працьовитий народ. Якимось чином це відразу впадає в очі, але фактичне підтвердження з’являється трохи пізніше. За весь час поїздки, жебраки нам зустрілися всього декілька разів. Решта громадян не скаржаться на долю і, як мурахи гарують на благо рідної економіки. Особливо це стосується торгівлі всякими китайськими дрібничками, які так любить ослаблений відпочинком курортник. Сьогодні ми вирушимо в сакральне місце товаро-грошових відносин — на базар. Тайські базари можна умовно розділити на три види: базар звичайний, базар нічний (після заходу сонця) і базар вихідного дня. Саме у вихідні дні торгівля досягає свого піку. Для задоволення великого попиту, з усієї країни стягуються додаткові товарні та людські резерви.
Щоб не марнувати час на організацію вітрини, можна обмежитися лише зображеннями товару. Якщо вам нічого не сподобалося, то завжди можна замовити унікальний фасон або забарвлення, ціна на такий хендмейд навряд чи буде значно вищою.
Як завжди, багато виробів з каменю. Вони не так популярні як з дерева й тканини, але здаються соліднішими. Порівнюючи з Індією, ціни тут трохи завищені, але базар на те й базар, щоб торгуватися. Тим паче збити ціну в тайця простіше, ніж 10 хвилин торгуватися з арабом за 3 долари. Так що середніх цін ми не наводимо, все залежить від вашого настрою.
Але будьте уважні, найчастіше «silver» означає колір. Тому не соромтеся пробувати на зуб і вимагати сертифікат.
Якщо вам подобається деревина, то краще відразу вирушати в Чіангмай. Тут дешевше, ніж у Бангкоку, куди менше туристів та й стосовно поторгуватися — навряд найдуться гідні опоненти. Але якщо ваш маршрут не пролягає через Чіангмай, то в Бангкоку можна відвідати ринок вихідного дня Chatuchak Weekend Market. Він працює у суботу та неділю, із сьомої ранку до шостої вечора. Але заздалегідь тренуйтеся до довгої ходьби, Чатучак — це 15 тисяч наметів і 300 тисяч народу. Тому, якщо сподобалась якась річ, то відразу її купуйте, навряд чи ви вдруге зможете знайти потрібний намет.
Якщо ви цікавитесь одягом, то в Бангкоку ще є великий ринок Пратунам. Він знаходиться біля підніжжя вежі Байок Скай, тому знайти його буде неважко. Багато тутешніх продавців працюють лише на внутрішній ринок і не переймаються європейськими модними тенденціями.
Та й китайська біжутерія теж не дуже вражає, але головне вірити й продовжувати пошуки. Вашою нагородою будуть джинси за 100 бат і незрівняний спортивний костюм бат за 250. Якщо вам не подобається штовхатися по ринку в спеку, то вирушайте на нічний ринок Патпонг. Тут можна знайти товари відомих світових брендів за дуже демократичними цінами.
Ну а якщо ви гидуєте торгуватися, слабо штовхаєтеся і боїтеся виду вуличної кухні, то у вас залишається один варіант — торговий центр. У Бангкоку із цим теж проблем немає. Торгові центри тут на будь-який смак, розмір і кишеню:
З ТРЦ можна відзначити Сіам Парагон, найбільший комплекс у Південно-Східній Азії. Крім бутиків і магазинів, під одним дахом уживаються ще океанаріум і опера:
Таїланд славиться своїми кравцями. Пошити костюм за останнім словом моди тут можуть майже на кожному розі:
Так що, якщо у подорожі у вас зносився гардероб, то Таїланд — чудове місце, щоб його відновити й прикупити декілька сувенірів для близьких.