У столиці Таїланду немає проблем з пам’ятками архітектури. Деяким кілька століть, іншим — немає й десятиліття, але й культурна цінність у них різна, коротше кажучи, всіх під одну гребінку не постригти. Хоча є один об’єкт, який не можна постригти трохи більше за інших, він в буквальному значенні виділяється, його навіть видно з будь-якої точки міста. Це будівля готелю Baiyoke Sky — найвища споруда Таїланду, найвищий готель у Південній Азії і шостий заввишки готель у світі.
Короткі ТТХ цього помітного культурного об’єкта: поверхів над землею — 85, висота — 304 м (328 м, якщо враховувати антену), кількість кімнат — 673, закінчення будівництва — 1997 рік.
Вирушаємо підкорювати нові висоти!
Байок Скай знаходиться в самому центрі Бангкока, на вулиці Ratchaprarop, так що дістатися сюди не становитиме труднощів. Можна скористатися «скайтрейном» і вийти на однойменній станції — Ratchaprarop, але якщо вас бентежить пафосна назва надземного метро, то досягти мети можна автобусами № 14, 38, 54, 72, 74, 140, 159, 183, 204, 504, 513, 514 і 536.
Наближаючись до підніжжя вежі, ловиш себе на думці, що все навколо нагадує художні твори про майбутнє. Де на захаращених нижніх рівнях міської глухомані вирує життя, а над усім цим височіють величезні будівлі якихось міністерств або штаб-квартир транснаціональних корпорацій зла. Посилюють це відчуття класичні азіатські базарчики і забудова, що оточуюють Байок Скай з усіх боків.
Перші 20 поверхів готелю використовуються як парковка. Житлові приміщення розташовані з 22 по 74 поверх і розділені на 3 діапазони цін: з 22 по 45 поверх — Standart zone, з 46 по 63 — Sky Zone, з 64 по 74 — Space zone.
Подолавши вуличну метушню, потрапляємо в хол готелю. Але це ще не все, щоб побачити Бангкок згори, доведеться купити квиток, який коштує 400 бат (близько 12 доларів). Теоретично, є варіант потрапити на оглядовий майданчик безкоштовно, але для цього потрібно зняти номер хоча б на одну ніч, це задоволення коштуватиме 1500 бат.
Можна спробувати пройти зайцем, але це буде непросто — квитки перевірятимуть декілька разів, перша перевірка внизу:
Молодий чоловік на вході безпомилково розпізнає російськомовних громадян, але підтримати розмову поки не може: «чучуть гаварим па-русскі».
Пізніше виявилося, що тут нема нічого дивного, у Байок використовуються дві офіційні мови всіх туристів світу: російська та англійська.
Перший пункт призначення перед оглядовим майданчиком — обсерваторія, яка знаходиться на 77 поверсі. Тут можна підживитися і подивитися на місто у вікно. Як і годиться для обсерваторії, вона має кілька телескопів, вони приводяться в дію вкиданням монетки. Оскільки, з великою ймовірністю, Baiyoke Sky відвідує кожен турист, який затримався у Бангкоку, організатори вирішили зібрати в обсерваторії всілякі експонати, пов’язані з історією вежі і самого міста. Щоб сто разів не ходити.
Але наша головна мета — на 7 поверхів вище, тому продовжуємо сходження. І ось він, 84-й поверх — дах Бангкока, з якого відкривається, мабуть, найкращий краєвид на «місто янголів».
Сам оглядовий майданчик, до речі, обертається за годинниковою стрілкою. Точніше обертається не весь поверх, серцевина залишається нерухомою, рухається лише доріжка, на якій ви стоїте.
Як ви, напевно, помітили — Бангкок доволі висотне місто, справжній сучасний мегаполіс, чим місцеві жителі дуже пишаються. Спробуємо зорієнтуватися у цьому частоколі хмарочосів.
Вдалині бовваніє зелене гольф-поле королівського спортклубу Бангкока. Там ще є доріжка для верхогонів та інші майданчики для різних видів спорту.
Прямо перед спортклубом розташовується комплекс CentralWorld (орієнтуватися по будівлі з круглою фігнею на даху), який об’єднує в собі готель і шостий завбільшки шопінг-мол у світі.
А ось ця багатоповерхівка на передньому плані (у центрі) — це тайський варіант того, що у нас називаєють елітним житлом у центрі столиці — ЖК Royal Park Apartment 2. А поряд з ним, неважко здогадатися, знаходиться неелітне житло в центрі.
Дахи тайських хмарочосів дуже функціональні, якщо вертолітним майданчиком нікого не здивуєш, то ось басейн, сад або тенісний корт — вже непогано.
Вигляд на район Ваттхана. Ліворуч, біля залізниці, розташовується готель Bangkok Palace, якщо дивитися правіше, то легко помітити будівлю із чорним фасадом — це 42-х поверхова вежа офісного центру Vanit Tower 2. Ну а в правому нижньому куті, з прищами на даху — торговий центр Pratunam Center, найбільший у Таїланді ринок одягу, який працює цілодобово.
Будівля, що на фотографії з правого боку, з пірамідою на даху — це China Resources Tower. Будучи заввишки 210 метрів, вона посідає 10 місце найвищих хмарочосів Бангкока.
А тут в кадр потрапила будівля торгового комплексу Siam Paragon — теж майже в центрі. Як об’єкт шопінгу він, звичайно, цікавий, але значно цікавіше те, що в Сіам Парагон під одним дахом знаходяться найбільший акваріум у Південно-Східній Азії, арт-галерея і оперний зал.
Зліва від Siam Paragon ледве-ледве видніється верхівка храму Ват Патхумванарам (Wat Pathum Wanaram). Спочатку навіть дивуєшся, як цей уламок стародавніх часів зміг вціліти в цьому залізобетонному лісі.
Прямо в центрі — Монумент Перемоги. Встановлений у 1941 з нагоди перемоги у війні з французькими колоністами. А зараз, як і годиться великій площі — це велика транспортна розв’язка.
На задньому плані, із золотим куполом, здіймається хмарочос State Tower — найбільша за площею будівля Південно-Східної Азії.
Збільшити то збільшили, але як зафіксувати камеру на рухомій платформі. Довелося класти камеру на бетонний бордюр за ґратами, а потім йти проти ходу плафторми і пильнувати, щоб сильний вітер її не здув:
Нервів вистачило ненадовго і черговий порив вітру дав зрозуміти, що камеру краще забрати, ми спустилися декількома поверхами нижче. Нехай і через скло, але безпечно: