Після відвідин рок-концерту в цікавому місті Коллам, ми поквапом забули розповісти про саме місто, тому виправляємо це непорозуміння.
Почнемо з невеликої довідки. Коллам, який затишно розташувався на березі океану — четверте місто за кількістю населення у штаті Керала. Як і у всіх прибережних містах, головною вулицею тут можна вважати набережну. Місцевим мистецьким шедевром цієї набережної є статуя пишногрудої русалки:
У нічний час на набережній доволі людно — таке відчуття, ніби все населення міста збирається тут, аби відпочити після важкого дня. Хтось коротає час наодинці із собою, але більшість об’єднуються у веселі компанії. Перед пляжем знаходиться невеликий парк розваг — об’єкт паломництва для сімейних індійців:
Вхід до парку коштує кілька рупій (1$ = ± 50 рупій). Для туристів ціна зовсім невелика, але для місцевих жителів це задоволення доступне не на кожен вечір.
Тут можна поласувати яким-небудь морозивом або із захватом покататися на паровозику:
Якщо будете в Колламі проїздом, можете сміливо відправлятися сюди на пошуки житла, їжі чи елементів гардеробу.
Ну а ми їдемо далі — на сьогодні в нас заплановано відвідування крокодилячої ферми. Щоб відшукати найближчу, ми ознайомилися з картою місцевості — потрібна ферма знайшлася в містечку Neyyar Dam (Нейяр Дам). Дістатися туди можна тільки проїздом через столицю штату — Тіруванантапурам. Встрибнувши в автобус Коллам-Тіруванантапурам, ми вирушили в бажаному напрямку.
Уздовж дороги повсюдно трапляються пересувні крамниці:
Поки ми в дорозі, буде доречним мовити кілька слів про індійські заправки. Робота не з легких, тому за давніми індійськими традиціями тут працюють лише жінки:
Колонки на заправках напівавтоматичні — заправниця зазначає потрібну марку пального й кількість літрів:
Бере гроші й виписує чек. Після чого натискає на кнопку й бак транспортного засобу наповнюється пальним.
Бензинова карта тут небагата, переважно 90, 92 і дизель, 95-й бензин потрібно ще пошукати, а про 98-й і говорити не доводиться.
Поки ми переймалися роздумами про пальне й спогляданням краєвидів за вікнами, автобус прибув до столиці. Часу для прогулянок містом у нас не було взагалі, тому ми відразу ж стрибнули в автобус на Нейяр Дам.
Після години їзди ми дісталися до пункту призначення. Наближався обідній час. Якщо у вас проблеми з травленням, варто подбати про це заздалегідь. Місто не особливо багате на європейські ресторанчики, тому трапезувати доведеться в місцевих закладах харчуваня і за місцевими традиціями.
Відразу біля автобусної зупинки є парк, вхід на територію платний. У парку немає нічого цікавого, окрім купи моторошнуватих статуй спортсменів:
Піднятися угору можна з обох сторін дамби. Дорога через праву сторону значно довша — для тих, хто хоче прогулятися. Вашою нагородою за довгий підйом будуть чудові краєвиди околиць:
Схоже на те, що в Індії дамби не вважаються стратегічними об’єктами, тому їхньою територією можна прогулюватися без побоювання, що вас проженуть.
Тут до ваших послуг прогулянки по воді, а для любителів екзотики є екскурсії до парку з левами. Але ми туди, на жаль, не потрапили:
У нас була інша мета — побачити справжніх живих крокодилів! Інтуїція підказувала, що квартирувалися вони десь неподалік. Проблукавши майже годину туди-сюди, ми врешті-решт побачили довгоочікувану вивіску.
Ось вони — крокодили, до речі, надзвичайно активні:
На момент нашого приходу на фермі проживали 48 крокодилів. Усі вони розселені по ось таких клітках-камерах:
Крокодили не особливо розпещені людською увагою, інших відвідувачів ми побачили тільки наприкінці екскурсії:
Почало темніти і ми (до речі, не прихопивши із собою жодного крокодила) вирушили на автостанцію, аби до заходу сонця встигнути доїхати назад у Тіруванантапурам. Звідти ми відправимося автобусом до портового міста Тутікорін.
Містечко Нейяр Дам нам, загалом, сподобалося. Крім ферми крокодилів тут ще є храм, де можна попрактикуватися в йозі, озеро з непоганим берегом і густі ліси, у яких проживає багато диких мавп та іншої живності.