Після декількох екскурсій промисловими об’єктами, ми вирішили продовжити наше знайомство з туристичною Шрі-Ланкою. Для цього ми обрали місто Ґалле — столицю Південної провінції острова, яка дуже вдало розташувалася усього в 30 хвилинах їзди автобусом від Хіккадуви.
Ґалле відоме ще з біблійних часів як центр торгівлі дорогоцінним камінням та як проміжний пункт між Аравією та Китаєм. Своєю сучасною назвою місто зобов’язане португальцям, які, збившись з курсу, висадилися тут у далекому 1505 році. Саме португальці побудували перші укріплення для захисту свого поселення від місцевих жителів. Проте 1640 року, після запеклих боїв, вони все ж віддали порт голландцям, які й побудували знаменитий форт, що приваблює сюди натовпи туристів, як з-за кордону, так і з самої Шрі-Ланки.
На сучасній території форту розташувалося ціле місто: храми, житлові та адміністративні будівлі, маяк, в’язниця.
Форт розмістився недалеко від центральної автостанції Ґалле, тому довго шукати його не доведеться. На територію форту можна потрапити прямо через головний вхід у стіні:
Якщо в касі закінчилися квитки або їх ціна занадто непідйомна для звичайних ланкійців (а таке трапляється коли грає Англія), то чудовий і цілком безкоштовний вигляд на поле відкривається зі стін форту.
Це й не дивно — навколишня територія неймовірно красива, а місцева атмосфера зачаровує своїм спокоєм:
Ще недавно неодруженим людям заборонялося гуляти разом, а тим паче торкатися один одного, навіть за руки не можна було триматись. Зараз це правило офіційно скасовано, але за інерцією подібні публічні прояви почуттів досі вважаються неприйнятними. Тому форт служить саме тим прекрасним місцем, де можна сховатися від настирливої суспільної моралі:
Як не дивно, але саме такий вигляд має ланкійська елітна нерухомість. Тут найвищі ціни на острові:
Лише заможні місцеві громадяни та іноземці можуть дозволити собі проживання у цих елітних житлових комплексах:
В околицях Ґалле дуже чистий океан, а велика кількість рифів у прибережних водах робить його ще й спокійним, тому після втомливої прогулянки можна скупатися у прохолодній воді, хоча інколи доведеться вистояти невелику чергу.
Як ми вже згадували, Ґалле користується величезною популярністю як у місцевих, так і в закордонних туристів.
У зв’язку з цим, фантазія місцевих підприємців не стоїть на місці, а генерує різноманітні оригінальні ідеї для заробітку. Наприклад, для початку бізнесу вам знадобляться: троє місцевих жителів, скеля на вивищенні й океан — як бачимо, капіталовкладення нульові. Далі збираємо з туристів по кілька рупій за перегляд кліфф-дайвінгу… PROFIT. Правда є ризик, що раз на сезон доведеться лагодити/міняти виконавців.
Якщо вам шкода віддавати гроші, щоб подивитися на чиїсь можливі каліцтва, то на Ютубі це можна зробити безкоштовно:
Тим часом погода почала різко погіршуватися, а в напрямку Ґалле насувалася здоровенна чорна хмара:
До речі, на заправці в Ґалле ми помітили одну цікаву деталь — на Шрі-Ланці немає обмежень по типу тари для палива:
У Ґалле немає світлофорів, як, втім, і на всій Шрі-Ланці, а рух регулюється поліцейськими (виняток становить лише столиця):
Як і в будь-якому великому місті, одним з головних занять місцевого населення є стихійна торгівля — безглузда й жорстока:
У самому місті, правду кажучи, робити нічого — можна купити риби, попити чаю і прогулятись від ринку до автовокзалу.
У наступному репортажі ми розповімо про загадкову й маловідому гру в крикет — ба більше, спробуємо вивчити її правила й зіграти.