Майже через місяць перебування на острові, термін нашої візі почав добігати кінця, але серфінг, загоранінг та інші справи не дуже хотіли відпускати нас на далеку й засніжену Батьківщину. Тому ми вирішили продовжити візу ще на деякий час. Власне, сьогоднішня розповідь — про особливості й деталі цього дипломатичного ритуалу.
Громадяни України після прибуття до аеропорту Коломбо отримують візу терміном на один місяць. Коштує вона 25 американських доларів, але тут є один невеликий нюанс. Візу ви можете отримати й вдома, та ще й заощадити 5 доларів на кокос. Для здійснення цієї шаманської процедури потрібно відвідати сторінку за адресою www.eta.gov.lk/slvisa/ і отримати «віртуальну візу», яка на посту імміграційної служби магічним чином перетвориться на «реальну».
Як ми вже згадували раніше, якщо ваше перебування на Шрі-Ланці затягнеться довше ніж на 30 днів, візу вам необхідно буде продовжити. Цими питаннями займається Департамент імміграції та еміграції Шрі-Ланки — туди ми й вирушаємо.
Департамент знаходиться в Коломбо за адресою: 41, Ananda Rajakaruna Mw Punchi, Boralla, Colombo 10.
Якщо ви плануєте скористатися громадським транспортом, з чистою совістю можемо порекомендувати автобуси під номерами 103, 144, 171, якими потрібно доїхати до зупинки «Punchi Borella Junction», і потім трохи пройтися.
Відшукавши будівлю з табличкою «Department of Immigration & Emigration», прямуємо до ліфту й твердою рукою натискаємо кнопку 3-го поверху. Підходимо до стійки, де видають бланки-анкети (ліворуч від входу). Для продовження візи потрібен бланк «APPLICATION FOR EXTENSION OF VISIT VISA».
Знаходимо зручне місце й приступаємо до заповнення анкети: у пункті 15 вказуємо грошей побільше (з розрахунку 30-50$ на день), їхню наявність все одно не перевіряють, але кількість відіграє свою роль, навіщо острову бідні туристи; на питання «Чи є кредитна картка?» теж сміливо відповідаємо так; у пункті 18 «Reasons for extension» можна написати «Holiday, Surfing», загалом — пишіть побільше причин, ланкійці люблять причини.
Коли всі поля заповнені, приклеюємо до бланку фотопортрет.
Далі в людини за стійкою запитуємо — куди здавати анкету. Він назве номер кабінки від 1 до 4, займаємо чергу.
Віддаємо співробітнику департаменту паспорт з анкетою. Імовірно, що доведеться відповісти на декілька стандартних запитань, як ніяк — саме цей співробітник відповідальний за прийняття рішення про… ваше подальше перебування на острові. Після етапу попереднього кастингу отримуємо номерок і знову переходимо в режим очікування до оголошення нашого заповітного номеру:
Після оголошення вашого номера, забираємо документи, дізнаємося фінальну суму до сплати, а заодно і термін, на який продовжена віза. Якщо, звісно, продовжена.
Оплачуємо візу у віконці з номером 7:
Після оплати знову доведеться провести якийсь час в очікуванні. Після чергового вигуку вашого номеру вирушаємо в напрямку джерела звуку й забираємо паспорт із продовженою візою.
Невеликі корисні поради. Якщо при собі у вас не буде фотографії — не біда, можна запросто закарбувати свій анфас на першому поверсі Департаменту. Біля самої будівлі також багато різних фотосалонів.
4 фото улюбленого обличчя обійдуться вам у 150-200 шріланкійских рупій (1,5-2$).
Якщо ви їдете до Коломбо з іншого міста, рекомендуємо бути на місці ще до відкриття департаменту — до 9-ї години ранку. Інакше, щоб встигнути завершити повний цикл візового ритуалу, суттєво зростає імовірність залишитися у Коломбо ще на один день.
Вартість візи та режим роботи установи можна уточнити у телефонному режимі, але пам’ятайте, що ціна візи з кожним місяцем перебування на острові збільшується.