Стаття проплачена бюджетною авіакомпанією BomJet Airlines. BomJet Airlines: Дай вам Боже здоров’ячка.
Найважчий тягар для будь-якого мандрівника — це авіаперельоти. Саме вони з’їдають левову частку запланованого бюджету поїздки, особливо коли хочеться побачити всього якнайбільше і якнайшвидше. Та що казати, всі й так знають, скільки прекрасних ідей розбилося об це ненависне слово «дорого». Щоб якось заштопати проріхи, створені в нашій кишені різними авіакомпаніями, ми вирішили дослідити можливості бюджетних перельотів усередині США. Не штовхайтеся біля дверей, проходьте далі, літак авіакомпанії BomJet Airlines готується до злету!
Відправною точкою нашої розповіді буде Нью-Йорк. По-перше, тому, що ми перебували там, коли виникла ця ідея. По-друге, чимало людей звідси починають свою подорож Америкою. У Нью-Йорку є два головних аеропорти: здоровенний JFK (аеропорт ім. Джона Кеннеді) і скромніший Ла Гуардія. Перший обслуговує переважно міжнародні рейси й великі авіакомпанії. Це не для нас, адже ми виходимо на тернисту стежку лоукосту. Тому звернемо увагу на Ла Гуардія. Він теж знаходиться в Куінсі й дістатися сюди можна автобусом. Шукайте маршрути M60, Q33, Q47, Q48, Q70 і Q72. Ми їхали 70-м, тому можемо розповісти як його знайти. Решту вам доведеться шукати самостійно, але це неважко. Початок 70-го маршруту знаходиться на розі 61st Street і Roosevelt Avenue (станція метро 61 St — Woodside), потім автобус робить єдину зупинку на 74 Street в Jackson Heights (станції метро 74 St і Jackson Hts — Roosevelt Ave), де ми й пірнули до салону, а далі направляється прямо до аеропорту. При виборі автобусів буде доречним врахувати той факт, що в Ла Гуардії — 4-и термінали й різні маршрути об’їжджають їх по-різному, тому про свій термінал краще довідатися заздалегідь.
Майже всі американські авіакомпанії не включають багаж у вартість квитка. Ви, звичайно, із собою можете взяти ручну поклажу, але за все, що із собою узяти не вдасться, доведеться заплатити доларами. У кожної компанії власна політика щодо багажу, але в середньому одна сумка вагою до 23 кг і сумою розмірів (довжина + ширина + висота) до 157 см коштуватиме 25 доларів. Що ж до ручної поклажі, то тут діє схема 1 + 1, тобто із собою можна взяти одну сумку й одну особисту річ. Під особистими речами розуміється не сімейне фото або улюблена подушка. Зазвичай, це кофр для камери, ноутбук, дипломат, сумка для підгузків або щось інше, що займає стільки ж місця. Але тут теж є винятки — не кожна річ, яку ви взяли під пахву, вважається особистою. Наприклад, покупки з дюті-фрі і їжа з напоями, куплені після проходження сек’юріті, вважаються речами громадськими й можуть проноситися у будь-яких кількостях. Головна вимога, аби вся ручна поклажа вміщувалася під сидінням пасажира перед вами або в шухляду над вами. Поки ця вимога виконується — будьте спокійні, але щойно вам не вдасться запхати свій бекпек під сидіння сусіда, ви потрапляєте до зони ризику. Формально такий скарб доведеться здавати в багаж, але багато стюардес ставляться до цього не просто терпимо, а навіть допоможуть заховати великогабаритний вантаж де-небудь ще.
Реєстрація в американських аеропортах часто проходить без участі представників авіакомпаній, їх роботу виконують автоматичні термінали. З одного боку, наче зручно й швидко не доводиться відповідати на одвічне «хавар’ю», але, з другого, якщо виникнуть якісь проблеми, ви не зможете порозумітися з бездушною машиною. У нас, наприклад, якимось дивом у квитку були переплутані ім’я та прізвище, тому довелося добре побігати в пошуках стійки нашої авіакомпанії. Якщо авіакомпанія невелика і в неї немає своєї стійки, то використовуються стійки більших компаній-партнерів.
Коли ви зареєстрували багаж, його потрібно віднести (самостійно!) до точки збору й залишити там, сподіваючись що його не забудуть забрати або не вкрадуть. Теоретично, щоб вашій сумці було не так страшно, ви можете лишитися з нею:
Тепер потрібно пройти перевірку на безпеку. Це — найнеприємніше в перельотах Америкою. Американці люблять літати, черги великі, тому краще приїжджати в аеропорт раніше. Якщо ви маєте у своєму розпорядженні зайві кошти й не бажаєте штовхатися з іншими пасажирами, то на сайті tsa.gov можна заздалегідь оформити ($85) прискорене проходження служби безпеки через віп-чергу. Прохолодних напоїв тут не носять, але й вистоювати півгодини, аби зробити публічний хендехох, також не потрібно. Особливо пробивні люди, власне, можуть пройти віп-коридором і безкоштовно. Для цього треба екзальтовано й правдоподібно навчитися пояснювати охоронцям, що в силу життєвих обставин ви не можете витрачати свій дорогоцінний час, животіючи в натовпі менш активних пасажирів. Коротше кажучи, ми просто сказали, що запізнюємося. До речі, у американських аеропортах використовуються новітні сканери. Якщо ви не хочете виставляти напоказ свою недосконалу фігуру, або маєте бажання побешкетувати — можна замовити ручну перевірку.
Після проходження контролю починається зона дюті-фрі. Чудова штука — автомат, де можна набрати води. На жаль, газовану швидко розбирають:
Ще один великий плюс, особливо для любителів пофотографувати. Весь політ проходить на невеликій висоті. Можна роздивитись стадіон Нью-Йорк Янкіз:
Якщо у великих аеропортах багаж може їздити по колу нескінченно, то в дрібніших його відразу знімають спеціально навчені люди:
І на десерт кілька посилань, заради яких ми й писали цей довгий трактат — список авіакомпаній, які базуються у невеликих аеропортах і можуть бути відсутні в агрегаторах (skyscanner, expedia і т.п.). Це може реально заощадити вам декілька доларів на чізбургер, ми серйозно.
https://www.allegiantair.com/
http://www.airtran.com/
https://www.flyfrontier.com/
http://www.jetblue.com/
http://flypex.com/
http://southwest.com/
http://www.spirit.com/
http://www.suncountry.com/
Якщо у вас є інші корисні посилання та доповнення, надсилайте їх на нашу пошту й ми із задоволенням впишемо їх у статтю.
До речі, перед пошуком квитків не полінуйтеся уточнити карту перельотів обраної авіакомпанії. Може виявитися, що її літаки літають у такі маленькі аеропорти, про які ви навіть і не підозрювали. І нерідко тандем «оренда авто + маленький аеропорт» може виявитися значно вигіднішим прямого і дорогого перельоту.