Цією публікацією ми розпочинаємо розповідь про нашу минулорічну подорож до Сполучених Штатів Америки. У момент нашого приїзду температура на вулиці дещо ввідрізнялася від комфортної, проте це були дрібниці у порівнянні з головною подією — ми приїхали до Нью-Йорку напередодні святкування Нового Року…
Основну частину міжнародних рейсів приймає аеропорт JFK. Особисто нам він нічим особливим не запам’ятався. Звісно, можливо і таке, що літаки Аерофлоту розвантажуються у ненайгарнішому терміналі, але все ж схилятимемось до думки, що дався взнаки тривалий переліт. З’ясуємо це принагідно пізніше, а наразі час діставатися до міста. Варіантів маємо декілька. Якщо ви подорожуєте «на всю губу», то найпростіше взяти таксі — така поїздка обійдеться у 40-60 доларів. До ваших послуг ще є експрес-автобус — варіант поїздки, яка полегшить ваш гаманець на 15 доларів. Автобус прямує до декількох станцій на Мангеттені. Найзручнішими нам здалися Grand Central Terminal (Park Ave. and 41 St.) і Port Authority Bus Terminal (8th Ave. and 42 St.). Ще автобусом можна доїхати до другого нью-йоркського аеропорту — Ла-Ґардія. І останній, найдешевший, а якщо ви прилітаєте в Нью-Йорк удень, то і найшвидший варіант — поїздка на метро. Хоч ми й прибули в надвечір’я, але все ж обрали метро — напевно, звичка.
Знайти метро дуже просто — варто піднятися на другий поверх терміналу й перейти по містку на станцію. Вхід безкоштовний і територією аеропорту можна кататися просто так.
Якщо все ж потрібно дістатися до міста, то обираємо поїзди, які прямують або до Howard Beach, або до Jamaica (напрямки маршрутів зазначаються на поїздах). Ми зупинилися на Мангеттені, тому спочатку доїхали до станції Howard Beach, а потім перейшли на синю лінію.
Вхід безкоштовний, а от за вихід доведеться заплатити. Щоб не кататися в акваріумі по колу, краще заздалегідь купити картку МетроКард за 5 доларів.
Картки картонні й спрацьовують якщо поводити ними по терміналу. Можна проводити скільки завгодно разів, поки не закінчаться гроші (тобто на групу можна купити одну картку, покласти на неї гроші, а потім передавати її за старшинством).
Сил на нічну прогулянку містом вже не залишалося, але з першими променями сонця ми були бадьорі, зібрані й готові відправитися на дослідження Америки.
Якщо ви зупинитеся на Мангеттені, то з вашого вікна буде ось такий нуднуватий вигляд:
Ми вирішили відразу відправитися на Times Square і оцінити можливість зустрічі Нового року на головній площі Америки. З наближенням до мети збільшувалася і кількість таких самих, як ми, фантазерів.
Поліцейських інструктують перед настанням найвеселішої ночі в році. Ніхто не забороняє фотографувати.
Трохи поблукавши навколо заповітної Таймс Сквер, ми усе ж знайшли вхід. Тому потрапити туди все ж можна. Але чи вартує цих клопотів штовханина з підпилими громадянами США і куля з годинником — вирішувати вам. Чесно кажучи, нам це не видалося чимось грандіозним. Тому якщо у вас є альтернативний сценарій зустрічі Нового року в Нью-Йорку, то краще скористайтеся ним. Що ж до новорічного нічного життя, то воно доволі дороге й планується заздалегідь. Вільне місце знайти майже неможливо. Але для відчайдухів є один екзотичний варіант — гей-клуби. Вхід туди безкоштовний, фейс-контроль мінімальний, а народу — приблизно, як на відкритті театрального сезону у Рівному. Тільки так — ви нас не знаєте, ми вас не знаємо і цієї розмови не було.
На ранок Нью-Йорк набуває постапокаліптичного вигляду:
Ось такий він — Новий рік у Нью-Йорку. Усіх з прийдешнім! Привіт, Америко!