У минулому репортажі про Міннеаполіс, ми описали місто дуже поверхово. Наприклад, навіть не згадали той факт, що тихий провінційний Міннеаполіс займає четверте місце в Америці за кількістю осіб з нетрадиційною сексуальною орієнтацією — 12,5%, після Сан-Франциско, Сіетла та Атланти.
Ну, або що Міннеаполіс — це третій за розміром театральний ринок Штатів, після Нью-Йорка та Чикаго, що характеризує місто з культурної та інтелігентної сторони. Варто також зазначити, що Міннеаполіс входить у трійку найграмотніших міст Америки.
Коротше кажучи, таких фактів з різних дивних рейтингів можна назбирати ще чимало. Але на окремий сюжет все це якось не заслуговує. Навряд чи прості городяни стали б відповідати нам на запитання про правопис або обговорювати свою орієнтацію. Утім, цікава тема знайшлася і це, як не дивно, шопінг. Так-так, Міннеаполіс виявився справжньою Меккою шопінгу, таким собі Голлівудом Середнього Заходу, який вабить з усієї країни людей з малою кількістю джинсів, кросівок і регланів.
Якщо одна з цілей вашої поїздки в Америку — приодягнутися, забудьте про Нью-Йорк і Лос-Анжелес. Ваша мета — Міннесота, передмістя Міст-Близнюків, шопінг-молл «Mall of America» — найбільший торговий центр у Сполучених Штатах (у Канаді, кажуть, є ще більший).
Молл знаходиться в містечку Блумінгтон, але влада потурбувалися про покупців і проклала пряму лінію трамвая від аеропорту Міннеаполіса-Сент-Пола. З їхнього боку — це дуже чемно, адже 80% відвідувачів приїжджають із сусідніх штатів (і з Канади).
Все дуже просто, вийшли з аеропорту, сіли на трамвай і доїхали до кінцевої (4 зупинки). Навіть їжачку зрозуміло.
Вартість проїзду — $1.75, у годину пік ціна зростає до $2.25. Квиток потрібно купити до посадки.
Коли вийдете на потрібній зупинці, продовжуйте рух по ходу трамвая, головний вхід ви не проґавите.
Територія Моллу дійсно величезна, щоб все обійти знадобиться не один день. Щоб позбутися цього кліше, адміністрація комплексу порахувала, скільки конкретно днів знадобиться. Якщо в кожній крамниці проводити по 10 хвилин, то ви впораєтеся приблизно за 86 годин, інакше кажучи — 3.5 днів без відпочинку.
Нас завжди лякають назви створені за схемою «Світ + назва товару». Як нудно було б жити у Світі Дюбелів.
На першому рівні також розмістився парк розваг Nickelodeon Universe — найбільший критий парк розваг у Штатах. 25 різних крутілок і атракціонів.
Щоб не заблукати, по всій території ТРЦ розставлені інформаційні стовпи з картами. А з 2011 року на теренах Mall of America можна орієнтуватися за допомогою карт Гугла.
На третьому рівні знаходяться два «фуд-корти» з купою різних забігайлівок. Ціни демократичні, а якщо прокачати вміння «нахабство», то можна поїсти взагалі безкоштовно — американці не скупляться на пробники. Серед цікавих закладів — знаменитий Hooters із симпатичними офіціантками на роликах і ресторан за мотивами шедевра Роберта Земекіса — Bubba Gump Shrimp Co.
Що ж до цін, то навіть без знижок тут дешевше ніж у київських ТРЦ, а в сезон — краще встановлюйте ліміти на кредитку. Цікаво, що в Міннесоті немає податків на продаж одягу.
От ніби й все. Нові речі куплені, місія виконана. Ми поповнили лави 42 млн армії щорічних відвідувачів Mall of America. До речі, 42 млн — це населення Північної Дакоти, Південної Дакоти, Айови і… Канади разом узятих, ну, або вісім населень самої Міннесоти.
З того, що не потрапило до нашого об’єктива, можна відзначити Apple Store, магазин LEGO і величезну IKEA, яку 2004 року прибудували до Молу за 2 млрд доларів.
Ну все, щоб не гуляти всю ніч — час на останній трамвай. Якось іншого разу розповімо вам про ще один популярний вид шопінгу — шопінг в аутлетах.