Візит до кампусу хоч якоїсь великої ІТ-компанії був одним з обов’язкових пунктів нашої американської подорожі (ще один — поїсти в Чіпотле). Але ми не очікували, що ця подія трапиться раніше, ніж ми дістанемося Каліфорнії. Однак, Вісконсін нас здивував. З’ясувалося, що тут розташувалася не просто штаб-квартира якоїсь компанії, а найкрасивіший офіс 2013 за версією Форбс. Ну що, які припущення? Взагалі нічого? Гаразд, не мучитимемо — це компанія Epic Systems. Нічого страшного, ми таку теж не знали. Точніше ми знали одну компанію під назвою Epic, вона відома прихильникам відеоігор за серіями Gears of War та ігрового двигуна Unreal Engine. Спочатку ми зраділи, але виявилося, що це трохи інша Epic і займається вона медичним ПЗ. З одного боку є привід зажуритися, а з другого — хіба в ігроробів вистачило б грошей побудувати такий розкішний кампус. Наші емоції в той момент можна було передати цією гіфкою:
Забігаючи наперед, скажемо — ніякий Гугл і Майкрософт (а ми відвідали обидві компанії) і близько не стоять поряд з офісом Epic. Хоча б тому, що для візиту не потрібно морочити голову з запрошеннями, просто приходите на ресепшен, берете карту й гуляєте де хочете. До речі, ресепшен — ще одна різниця. Де ви ще за стійкою великої компанії зустрінете таку милу бабусю? Схоже, що зараз вона помацає тебе за щічку й пригостить пиріжками.
У компанії є своя епічна алея слави. Ім’я та відбитки на стіні може залишити будь-який співробітник після 10 років служби. Почитавши відгуки про Epic Systems на Глассдорі, ми зрозуміли, що зі стіною не все так однозначно. Або люди, які змогли відпрацювати тут 10 і більше років гідні слави на століття, або компанія дійсно пишається такою кількістю лояльних співробітників.
Основні претензії до роботодавця: поганий баланс «дім-робота», низька оцінка вищого керівництва, переробка та часті випадки «згоряння на роботі». Хоча водночас всі респонденти підкреслюють, що в компанії працюють розумні та приємні люди, які люблять свою справу й знають навіщо вони це роблять. Ось такі тонкощі корпоративного суспільства.
Бабуся дозволила нам заходити в усі вільні конференц-зали. Щоб ви уявляли собі масштаби штаб-квартири, скажемо, що точної кількості конференц-залів ніхто не знає. Щокілька тижнів співробітники повідомляють про знахідку нової зали. Кожна зала унікальна й виконана у своїй тематиці. Із цікавих знахідок — переговорні в тематиці Супербрати Маріо, Підземелля і Дракони, переговорна-будиночок на дереві.
Ось переговорна «Курортна», сидиш на пляжі й вирішуєш справи на мільйончики:
Всього в компанії працює близько 8000 осіб, тому для Верони (передмістя Медісона, де розташовується штаб-квартира) — це, певною мірою, містотвірне підприємство. Без шуму, пилу та шкідливих викидів.
Далі цього добра буде вдосталь на загальних планах. Є і маленькі фігурки, певно хтось із працівників залишив.
У робочій зоні стиль стриманіший. Мабуть, щоб нічого не відволікало від роботи. У кожного інженера (програміста) хай і не великий, але власний кабінет.
Заходити в кабінети нам заборонили. На щастя, деякі двері були відкриті, ми тут зовсім ні при чому. Фотографували з коридору, отже все законно.
Ще одна конференц-зала, ця оформлена у футуристичному стилі. Називається «Galaxy Conference Room».
Напевно ця зала є популярною серед клієнтів з південних штатів. Або самі вісконсінці приходять сюди, коли сумують за улюбленою суворою зимою.
Вже стемніло, в офісі майже нікого не залишилось. Охоронці за нами не ганяються, вахтери ключами не стукають.
А Нью-Йоркська фондова біржа перетворилася в Нью-Йоркську шкарпеткову біржу. Тут співробітники можуть прати свої речі й стежити за котируваннями Житомирської панчішно-шкарпеткової фабрики. Кажуть, сюди неодноразово викликали швидку в «Чорний вівторок» 2012-го, коли фабрика оголосила про запуск лінії елітної жіночої білизни.
Ще один знаменитий коридор. Фанати напевно вже впізнали улюблений фільм про пригоди Індіани Джонса.
Відтворили навіть статуетку, яка «запускала» руйнування печери. Наскільки правдоподібно — ми перевіряти не стали, а то ще дійсно поламали б чого.
На жаль, у нас майже не лишалося часу, через годину ввідправлявся автобус до Мініаполіса. Тому останні світлини робилися поспіхом.
Створилося враження, що за дві години ми встигли подивитися, напевно, менше половини кампуса, який зараз складається з п’яти будівель і продовжує будуватися. 2015 року планують здати ще 5 будівель. Тоді для екскурсії треба буде брати відпустку. На сьогодні вартість усього кампусу оцінюється в $500 млн. Цікаво, звідки беруться такі гроші? Якщо вірити компанії, то медичні установи, де використовується ПЗ Epic, містять медичні записи 54% пацієнтів США та 2,5% пацієнтів зі всього світу. До речі, про це CEO Джудіт Фолкнер заявила на щорічній зустрічі з клієнтами в новій аудиторії Deep Space з місткістю 11,400 осіб. Це теж тут, на території кампусу.