• Про нас
  • Країни
  • Отримати листівку
tebenko.com

Іспанія. Валенсія. Місто науки aka «Калатрава центр»

Подорожі
Валенсія, Іспанія
01.01.2012
Подорожі
Валенсія, Іспанія
01.01.2012

Якщо поглянути на карту Валенсії, то в очі впадає зелена смуга, яка перетинає майже все місто зі сходу на захід. Її довжина близько 11 км, та й Валенсія місто не дуже велике. Інше питання, кому прийде в голову розбивати такий великий парк, якщо в центрі міста можна наставити офісних і торгових центрів. А от уявіть, таке буває.

1

Але почнемо з передісторії. Все почалося 1957 року, коли історичний центр Валенсії серйозно постраждав від розливу річки Туріа. Тоді міська влада вирішила, що з таким небезпечним сусідом потрібно щось робити. І вирішили — річку пустили в нове русло, за містом. А на осушеному дні облаштували парк для городян і гостей міста. 1989 року частину парку віддали під будівництво наукового музею, пізніше до плану додалися планетарій і вежа зв’язку. Тендер виграв проект відомого архітектора-футуриста Сантьяго Калатрави, тому в народі Місто мистецтв та наук часто називають «Калатрава центр». 1998 року двері відчинив перший об’єкт Міста — L’Hemisfèric (Кінотеатр IMAX, планетарій).

2000-го відкрився El Museu de les Ciències Príncipe Felipe (Науковий музей). Ще через три роки в експлуатацію здали найбільший в Європі океанаріум L’Oceanogràfic. Іспанці розластилися і 2005 року Калатрава представив величну будівлю оперного театру Palau de les Arts Reina Sofía. 2009 року відкрився останній, на сьогодні, об’єкт — мультифункціональний комплекс L’Àgora.

У парку багато майданчиків для дітей:

2

і дорослих:

3

Футуристичні будівлі Калатрави помітні здалеку. El Palau de les Arts Reina Sofía (оперний театр):

4

Напевно так уявляли собі майбутнє наші предки:

5

Майбутнє з розбухлою штукатуркою:

6

Одна з найвпізнаваніших будівель міста — Музей науки (El Museu de les Ciències Príncipe Felipe):

7

L’Àgora:

8

Планетарій L’Hemisfèric:

9

Весь час не покидає думка, что все це 3Д графіка, кадр з якогось науково-фантастичного фільму:

10

Чудернацька наука починається ще перед входом до музею. Люди можуть стояти на різних кінцях арки, говорити пошепки й прекрасно чути один одного:

11

Вигляд зсередини:

12

13

Наша перша зупинка — океанаріум. Здавалося б, що тут такого, вже все по телебаченню показали. А насправді — припадаєш до скла й з відкритим ротом розглядаєш рибок.

14

Ось такий вигляд мають крабові палички в зібраному стані.

15

Ціни на квиток (27.90 €) дають змогу утримувати в акваріумі навіть людей.

16

Випадково знайшовся кадр з тв-шоу «Світські хроніки»:

17

Всі умови максимально наближені до реальних:

18

19

Якщо дивитися на тюленів, то важко визначити, хто з нас платив за квиток, тому що вони розглядають відвідувачів з не меншим інтересом, ніж ми їх.

20

Підводні пасовища:

21

З підводними кіньми:

22

Зануритись у морську атмосферу можна в прямому значенні, з головою:

23

Якщо знаєте іспанську, то можна відвідати лекцію океанолога. Замість дошки або екрана — величезний акваріум. Супер ідея!

24

Піднімаємось на поверхню, тут є цілий павільйон з птахами. Звичайні пелікани.

25

Пелікани-емігранти. Чи афро-пелікани, якщо бути толерантними.

26

Що тут у нас?

27

Зведений ансамбль дельфінів, диригент у лівому нижньому кутку.

28

За нашим коротким звітом і не скажеш, що це найбільший океанаріум в Європі. Каємося, дійсно якось швидко пробігли. Щоб оцінити реальні масштаби, можна поглянути на карту. Як бачите, об’єктів тут достатньо. Океанаріум розділений на географічні зони, у кожної свої тематичні споруди, флора і фауна, підземні та надземні рівні. Якщо все вивчати уважно, то тут можна провести щонайменше 2-3 захопливі години.

29

Але в нас не було стільки часу. Ми планували дістатися наукового музею до заходу сонця. Всередині з’ясувалося, що ліфти не для всіх, про це повідомляє симпатичне оголошення.

30

Частенько в Місті проходять різні виставки та ярмарки:

31

Але спочатку наука, світське — потім.

32

Це справжній рай для допитливих дітей та дорослих. Дуже багато експонатів, все можна полапати, покрутити, понатискати. Якщо б у нас у школі було щось таке, то ми б неодмінно стали вченими! І зараз розкладали б пасьянс у кабінеті якогось НДІ.

33

34

До речі, відстань від молодих людей до телевізора — це довжина нашого кишкового тракту. Власне, мотузка це й показує.

35

Можна поміряти температуру.

36

Покрутити педалі:

37

Побуцати м’яча:

38

Та багато чого іншого. І це тільки один поверх. Всього їх три. Проте останній не надто цікавий, але все одно, декілька годин життя Музей науки у вас теж відбере. До цього часу ще потрібно буде додати годину-півтори обговорень про те, кому який стенд найбільше сподобався:

39

Ну, а на сьогодні все. Як і планували, ми встигли подивитися все найцікавіше до заходу сонця. Оперу й Планетарій — вже якось наступного разу, буде стимул повернутися, кидати євроценти в басейн ми не стали, курс зараз не той.

40
Поділитися з друзями:
Підписатися на оновлення
Тебенко.Подорожі
Попередня стаття
Наступна стаття
© 2005-2025 Олексій та Олександр Тебенко
tebenko.com