Продовжуємо нашу подорож північним заходом США. Із Сіетла ми вирушили на пошуки літа, у сонячну Каліфорнію. Але дорогою заглянули в загадковий штат Орегон. Прихильницям саги Сутінки буде цікаво, адже саме тут знімали зворушливу історію кохання Белли та Едварда. До речі, про любов, ви замислювалися, що вампір не здатний любити, оскільки його серце мертве… у нього просто не з’явиться «бажання».
Ми обрали Портленд — найбільше місто в штаті. Його історія почалася 1851 року. У ті часи земля на якій побудоване сучасне місто, належала двом партнерам, кожен з яких хотів назвати Портленд по-своєму. Як і в передачі «Орел і Решка», суперечку вирішив жереб. Френсіс Петтігроув виграв право обрати назву, а його партнер Аса Лавджой отримав від передачі 100 доларів на уїк-енд. Ця історична монета, відома як Портлендський Пенні, виставлена в музеї Орегонського Історичного Товариства. Особливої фантазії Петтігроув не проявив і назвав поселення на честь свого рідного міста — Портленд, штат Мен.
На відміну від індіанців, сучасні портлендці більше не полюють на дичину.
Місто розташоване в гирлі річок Вілламетт і Колумбія. Тому одна з неофіційних назв — Місто Мостів. Взагалі Портленд має багато неофіційних назв, найпоширеніші з яких: Портландія, Футбольне місто США (мова про наш футбол, який американці презирливо називають сокер), Місто-просіка. Але, єдина офіційно неофіційна назва — Місто Троянд, бо тутешній клімат ідеально підходить, щоб вирощувати ці рослини, тут навіть функціонує цілий інститут.
Трохи осторонь від ділового центру розташована друга заввишки будівля Портленда — Bancorp Tower, городяни ніжно називають її «Великий Рожевий»… З Великого Рожевого відкривається найкращий вигляд на «мозковий центр» Портленда.
Активному розвитку міста сприяло вдале місце розташування — доступ до Тихого океану по річках Вілламетт і Колумбія. Портленд залишався головним портом регіону Pacific Northwest більшу частину 19-го століття, до 1890-х років, поки мазафакери із Сіетла не побудували глибоководну пристань і не з’єднали її з факаною залізницею. Просимо вибачити за грубість, подейкуюють, що це реальна цитата тодішнього мера Портленда Вільяма Мейсона.
Хоча звідси не менше 130 км річкою до Тихого океану, місцевий порт залишається 3-м за вантажообігом на західному узбережжі США та найбільшим портом-експортером пшениці… Але це не більше ніж втішний приз від місцевих аграріїв, оскільки за контейнерними перевезеннями, порт Портленда можна порівняти з портом Маріуполя.
Steel Bridge — один з найстаріших мостів міста. Враховуючи його похилий вік, по ньому проклали лише одну гілку легкого трамвая (light rail).
Портленд завжди був центром багатьох субкультур: панки, чоловічі феміністи, ретросексуали, нерди, еко-задроти та інші. У 1990-х роках почала з’являтися і набирати силу нова субкультура — стартапери. Крах доткомів трохи прорідив їхні ряди, але зараз вони відновлюють свій вплив у регіоні.
Щоб ви розуміли масштаби, ми сфотографували чергу стартаперів до венчурного фонду.