4.14 Альфа-канали та Quіck Mask
Маска являє собою напівтонове зображення, на ній можна малювати, змінюючи при цьому форму виділення, що зберігається в масці. Маска існує в документі як додатковий канал. Коли ви активізуєте маску, вона перетворюється у виділення. Білі області маски стають виділеними, сірі - частково виділеними, чорні - невиділеними.
Виділена область, що зберігається у спеціально створеному напівтоновому каналі, називається альфа-каналом, її в будь-який момент можна буде завантажити на зображення. Особливо зручно це буде для виділеної області неправильної форми.
Кожен канал займає чимало місця в оперативній пам'яті, тому краще уникати великої кількості масок, хоча максимальна їх кількість в одному документі рівна 24.
Всі альфа-канали знаходяться на спеціальній палітрі Channels (Каналы).

Палітра Channels:

Досить зручним способом роботи з маскою є використання режиму Quіck Mask (Быстрая маска).
Якщо перейти в цей режим, то невиділені області покриються напівпрозорою червоною плівкою, форму якої можна змінити за допомогою будь-якого інструмента малювання.
Маску в цьому режимі зберегти не можливо, але можна перейти режим Standard (Стандартный), при цьому на основі швидкої маски створиться виділення, яке потім можна буде зберегти окремим каналом.

Зображення в режимі швидкої маски:

Далі На початок Далі   Попередній розділ Головна сторінка Наступний розділ